• Junioritoiminta|
  • Tapahtumat|
  • Seura|
  • Yhteystiedot|
  • Kirjaudu sisään
  • Kirjaudu ulos
  • Uutiset
  • Joukkue
    • Pelaajat
    • Valmennustiimi
    • Turvallinen toimintaympäristö
  • Ottelut
    • Tapahtumainfo
    • Pesäkarhujen verkkokauppa
    • Turvallisuusohjeet ja -järjestelyt
  • Liput & aitiot
    • Liput & kausikortit
      • Katsomokartta
    • Aitiot & klubi
  • Kumppanit
    • Pesäkarhuklubi
      • Klubiedut

Porin Nuohouspalvelu jatkaa yhteistyötä

  • Etusivu
  • Uutiset
  • Uutiset Iso nosto
  • Porin Nuohouspalvelu jatkaa yhteistyötä

Porin Nuohouspalvelu jatkaa yhteistyötä

6.2.2026
Kategoriat
  • Iso nosto
  • Uutiset
Avainsanat

Pesäkarhut ja paikallinen perheyritys Porin Nuohouspalvelu jatkavat yhteistyötään kaudella 2026. Yrityksen toimitusjohtaja Toni Tuovinen on iloinen jatkosta ja kertoo Porin Nuohouspalvelulle kuuluvan todella hyvää.

– Nuohouskausi päättyi joulukuun lopussa ja alkoi tammikuun ensimmäinen päivä, hän naurahtaa ja jatkaa, – Hommia on riittävästi, joskus jopa kiireeksi asti meidän viidelle nuohoojallemme.

Porin Nuohouspalvelu tekee nuohouspalvelun ohella sesonkikohtaisesti muun muassa ilmastointien puhdistusta ja öljylämmityslaitteiden huoltoja. Tammi-helmikuun vaihteen kaltaisten kovien pakkasten aikoihin ilmastointikoneisiin ja keskuslämmitykseen voi tulla monia ongelmia, johon Porin Nuohouspalvelu tarjoaa myös asiantuntevaa apua. 

– Nuohousalalla asiakassuhteet ovat usein hyvinkin pitkiä, sillä ihmisten ollessa tyytyväisiä saamaansa palveluun, he haluavat että sama nuohooja tai yritys käy vuodesta toiseen samassa paikassa hoitamassa nuohouksen ja huollot, Tuovinen sanoo.

Tuovisen mukaan kovimman talven kuivat ilmat ovat parasta aikaa nuohoukselle. Kun tulisijasta nuohotaan syksystä asti kertynyt noki kesken lämmityskauden, saadaan lämmönvaraukseen jälleen täysi hyöty.

– Kerran vuodessa tehty nuohous riittää. Kannattaa muistaa, että esimerkiksi savuvahingon sattuessa vakuutusyhtiöt varmistavat nuohouksen tehneeltä yritykseltä, koska nuohous on viimeksi tehty. Meiltä toimitettu nuohoustodistus helpottaa, jos tarvitaan otsonointia tai siivouspalvelua, puhumattakaan jos sattuu vakavampi palovahinko.

Vaikka talvipakkaset vielä paukkuvat ja takkatulet räiskyvät, haaveilee Toni jo lämpimästä säästä ja mukavasta kesäpäivästä Pesäkarhujen ottelussa Huikoo Areenalla. 

– Ensi kesänä voisimme käydä koko porukalla yhdessä 10-, 4- ja 2-vuotiaiden poikieni kanssa ihmettelemässä pesäpallo-ottelun meininkiä. Tsemppiä vaan joukkueelle ja pidetään huoli, että tulee mahdollisimman vähän paloja, sekä sisäpelissä että kotioloissa!

Jaa:

Aiheeseen liittyvää

4.3.2026

Pesäkarhujen vuosikokous ke 11.3.2026


Lue lisää
2.3.2026

Medipori hoitaa Pesäkarhuja


Lue lisää
2.3.2026

Kesäduunihaku on nyt auki!


Lue lisää

Viimeisimmät artikkelit

  • Pesäkarhujen vuosikokous ke 11.3.2026 4.3.2026
  • Medipori hoitaa Pesäkarhuja 2.3.2026
  • Kesäduunihaku on nyt auki! 2.3.2026
  • Tapahtumainfo la 28.2. ja su 1.3. 27.2.2026
  • Intersport on seurakaupan ykkönen 27.2.2026

Arkistot

Superpesis

Suosituimmat sivut

  • Uutiset
  • Joukkue
  • Ottelut
  • Aitiot & klubi
  • Liput & kausikortit
  • Junioritoiminta
© Pesäkarhut ry»Tietosuojaseloste»www-toteutus: Mainostoimisto Framill
  • Junioritoiminta
  • Tapahtumat
  • Seura
  • Yhteystiedot
  • Kirjaudu sisään
  • Kirjaudu ulos