• Junioritoiminta|
  • Tapahtumat|
  • Seura|
  • Yhteystiedot|
  • Kirjaudu sisään
  • Kirjaudu ulos
  • Uutiset
  • Joukkue
    • Pelaajat
    • Valmennustiimi
    • Turvallinen toimintaympäristö
  • Ottelut
    • Pesäkarhujen verkkokauppa
    • Turvallisuusohjeet ja -järjestelyt
  • Liput & aitiot
    • Liput & kausikortit
      • Katsomokartta
    • Aitiot & klubi
  • Kumppanit
    • Pesäkarhuklubi
      • Klubiedut

Worker ja Pesäkarhut jatkavat yhteistyötä

  • Etusivu
  • Uutiset
  • Uutiset Iso nosto
  • Worker ja Pesäkarhut jatkavat yhteistyötä

Worker ja Pesäkarhut jatkavat yhteistyötä

27.5.2024
Kategoriat
  • Iso nosto
  • Uutiset
Avainsanat

Pesäkarhut ja henkilöstöpalvelualan yritys Worker jatkavat yhteistyötään. Worker henkilöstöratkaisut on aloittanut vuonna 2017. Worker Länsi-Suomi on toinen ketjuun liittynyt yritys. Worker on kasvanut viime vuosina hurjaa vauhtia ja yrityksellä onkin nyt 18 eri toimistoa ympäri Suomea. 

– Kovaa on kasvu ollut, vuoden 2023 liikevaihto oli n. 40 miljoonaa. Viimeinen puoli vuotta on ollut yleisen taloustilanteen vuoksi haastavaa aikaa. Yritysten tilauskannat on pienentyneet, joka tietysti vaikuttaa henkilöstövuokrausalaan. Nyt ollaan jo menossa parempaan suuntaan. toimitusjohtaja Rauno Viitasalo kertoo.

Entisenä pesäpalloilijana Viitasalo on ilolla tukemassa porilaista naispesäpalloilua ja toivookin, että yhteistyö tuo Workerille hyvää näkyvyyttä ja sitä kautta paljon uusia työnhakijoita. Viime kauden finaaleissa kovassa ratkaisun paikassa onnistunut Annika Linna toimii tällä kaudella yrityksen kummipelaajana.

– Annika ratkaisi Pesäkarhuille Suomen mestaruuden ja se jäi kyllä itselle vahvasti mieleen. Annikan rooli on vielä aika pieneksi jäänyt tänä vuonna, mutta eihän sitä aina tarvitse ratkaista, kunhan ratkaisee oikeassa kohdassa, Viitasalo naurahtaa.

Viitasalo toivottaa Pesäkarhuille menestystä uudelle vuodelle ja toteaa, että eiköhän uusita mestaruus. 

– Monta joukkuetta siitä tavoittelee, mutta vain yksi sen voi voittaa. Miksi kärkijoukkueena tavoitella vähempää, kun se on mahdollista voittaa, päättää Linna.

Jaa:

Aiheeseen liittyvää

10.12.2025

Tuttu kumppani jatkaa Pesäkarhujen matkassa


Lue lisää
9.12.2025

Game Worn myynnin loppukiri häämöttää, huuda omasi nyt!


Lue lisää
9.12.2025

Pesäkarhujen ja Balanssin yhteistyö jatkuu kaudella 2026


Lue lisää

Viimeisimmät artikkelit

  • Tuttu kumppani jatkaa Pesäkarhujen matkassa 10.12.2025
  • Game Worn myynnin loppukiri häämöttää, huuda omasi nyt! 9.12.2025
  • Pesäkarhujen ja Balanssin yhteistyö jatkuu kaudella 2026 9.12.2025
  • Valmennuksessa jotain uutta, jotain vanhaa  5.12.2025
  • Mustat Game Worn paidat myyntiin ke 3.12.! 2.12.2025

Arkistot

Superpesis

Suosituimmat sivut

  • Uutiset
  • Joukkue
  • Ottelut
  • Aitiot & klubi
  • Liput & kausikortit
  • Junioritoiminta
© Pesäkarhut ry»Tietosuojaseloste»www-toteutus: Mainostoimisto Framill
  • Junioritoiminta
  • Tapahtumat
  • Seura
  • Yhteystiedot
  • Kirjaudu sisään
  • Kirjaudu ulos